Stále viac objektov je stavaných tak, aby boli vzduchotesnejšie kvôli tepelným stratám, čo zvyšuje potrebu účinného riadeného vetrania.

Neustály prísun čerstvého a čistého vzduchu do interiéru je životne dôležitý pre podporu zdravia a pohodlia všetkých obyvateľov po celý rok.

Vplyv nízkej vlhkosti

Nízka vlhkosť môže viesť k nepohodliu a rôznym zdravotným problémom, preto je dôležité udržiavať relatívnu vlhkosť vzduchu medzi 35 % až 55 %.

Entalpický výmenník tepla umožňuje prechod tepla aj vlhkosti z odvádzaného vzduchu do privádzaného, čo zabraňuje príliš rýchlemu „vysušeniu“ interiéru.

Ako funguje entalpický výmenník tepla?

Entalpický výmenník tepla je vyrobený zo špeciálnej polymérovej membrány, ktorá umožňuje prenikanie vlhkosti.

To znamená, že tento výmenník umožňuje prechod tepla aj vlhkosti z odvádzaného vzduchu do privádzaného, čím sa udržuje vyššia úroveň vlhkosti v interiéri.

Výhody entalpického výmenníka tepla

Entalpický výmenník zabezpečuje udržiavanie príjemnej vlhkosti v interiéri, obmedzuje riziko zamrznutia a zvyšuje účinnosť pri nízkych teplotách.

Vďaka hygienickému dizajnu a zabudovanej antimikrobiálnej technológii je tento typ výmenníka šetrný k zdraviu obyvateľov.

Kedy by ste si nemali zvoliť entalpický výmenník tepla?

V trvalo vlhkých podmienkach by entalpický výmenník nemusel byť tak efektívny a v niektorých situáciách môže byť lepšie zvoliť bežný výmenník tepla.

Viac sa dočítate na našej hlavnej stránke.

Poradíte sa s našimi špecialistami z TWG, aby sme vám pomohli vybrať najvhodnejší typ výmenníka pre vaše potreby? Kontaktujte nás +421 911 640 055 alebo info@twg.sk.

Share This