Filtre vzduchu sú kľúčovým komponentom rekuperačných jednotiek Meltem, zabezpečujúcich čistý a zdravý vzduch v interiéri.

Pre optimálnu účinnosť a kvalitu vzduchu v miestnosti je dôležité poznať typy filtrov a odporúčania výrobcu.

Typy filtrov

Výrobcovia označujú filtre rôznymi písmenami. Napríklad, filtre typu G slúžia na hrubšiu filtráciu vzduchu, zatiaľ čo filtre typu M zachytávajú aj jemné častice, peľ a baktérie.

Najjemnejšie dostupné filtre sú triedy F, ktoré účinne odstraňujú peľ a baktérie, čím zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri.

Uhlíkové filtre

Rekuperačné jednotky Meltem WRG-S a WRG-II používajú aj uhlíkové filtre. F7 uhlíkový filter pre WRG-II je určený na jemnejšie častice, zatiaľ čo M6 uhlíkový filter pre WRG-S sa venuje hrubším aj jemnejším nečistotám.

Uhlíkové filtre efektívne eliminujú dym a zlepšujú kvalitu nasávaného vzduchu z exteriéru. Ich životnosť sa odhaduje na jednu vykurovaciu sezónu.

Údržba filtrov

Je nevyhnutné pravidelne kontrolovať filtre a vymieňať ich podľa potreby, minimálne raz ročne. 

Zvukové varovanie sa týka starších rekuperačných jednotiek, tie novšie informujú už len vizuálne.

Meniť filtre je naozaj dôležité. Aj keď sa o nich staráte a čistíte ich, časom sa na nich vytvoria baktérie. Preto je dôležité filtre po čase vymeniť za úplne nové.

Kontrola filtrov

Ideálne by ste mali každých niekoľko týždňov skontrolovať stav filtrov. Povysávajte ich alebo vyfúkajte kompresorom, aby ste zachovali ich účinnosť. Nikdy ich nečistite vodou, aby ste ich nepoškodili.

Cena filtrov

Aktuálnu cenu a dostupnosť filtrov nájdete na našej webovej stránke https://rekuperacia.twg.sk/eshop/ alebo kontaktovaním infolinky + 421 911 640 055.

Zhrnutie

Staráte sa o svoju rekuperačnú jednotku dostatočne?

Správna údržba filtrov je kľúčom k optimálnej funkčnosti rekuperačnej jednotky.

Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti a kvality vzduchu v interiéri je dôležité dodržiavať odporúčania výrobcu a pravidelne kontrolovať a vymieňať filtre.

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na špecialistov z TWG.

Share This